czwartek, 18 czerwca 2015

DiY w odcinkach cz2 - szydełkowe poduchy

Dziś o jednej z tych rzeczy, które robię by odpocząć od trudności dnia codziennego, a jednocześnie wykonać coś ładnego dla siebie, domu, czy znajomych.

Szydełkowanie.
Tak! Dokładnie tak! Szydełkowanie.
Lubię wyszukiwać ciekawe wzory, sięgnąć po metalowe szydełko, kordonek i dziergać nie myśląc specjalnie za dużo o otaczającym świecie, tylko z dumą obserwować rosnące dzieła. Dziergam serwety, podkładki pod kubki,  a ostatnio poszewki na poduchy.
Moja ulubiona technika to tzw. filet, czyli wzory na siatce. Dokładniej o tej technice TUTAJ. Zresztą w internecie jest mnóstwo artykułów na temat, więc nie ma sensu się powtarzać, inni już to opisali i trzeba nauczyć się korzystać z dobrodziejstw internetu :)
Tutaj chce się pochwalić swoimi ostatnimi dziełami :) Są to dwie poszewki na poduszki wykonane z wełny, niebieska i różowa, z kwiatowym wzorem.


A tutaj wzór, którego możecie użyć, by zrobić swoja własna wersję poduszki z kwiatkiem.ps. wzór pochodzi z jednej z gazet z wzorami szydełkowymi, ale mam go w wersji skanu już od tak dawna, że naprawdę nie pamiętam z jakiego magazynu pochodzi.